Koszyk

Zwroty i reklamacje

Baner - Zwroty | AGDSLAWEK.PL

 

Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 r., poz. 827 ze zm.) każdy klient, może w terminie 14 dni odstąpić od umowy zawartej na odległość bez podania jakiejkolwiek przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w Ustawie.

W przypadku chęci zwrotu towaru musisz wypełnić Formularz, wydrukować, podpisać i odesłać wraz z dobrze zabezpieczonym towarem na adres:

AGDSLAWEK.PL - ZWROTY
Wysokie 137
34-600 Limanowa

 

Wypełniony formularz odstąpienia od umowy możesz również wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@agdslawek.pl
Aby usprawnić proces reklamacji podaj imię, nazwisko oraz nr faktury/dowodu zakupu (osoby, która dokonała zakupu).

 

O czym warto pamiętać, by zwrot odbył się sprawnie?

 

1. Zawsze sprawdzaj przesyłkę w obecności kuriera

Jednym z powodów zwrotu jest uszkodzenie produktu w trakcie transportu. Mimo, że korzystamy z usług najlepszych przewoźników, nie mamy wpływu na sposób dostarczania przesyłek, dlatego ważne, byś w momencie odbioru upewnił się, że przesyłka nie jest uszkodzona. W przypadku, gdy zauważysz, że opakowanie zostało naruszone, koniecznie spisz z kurierem protokół szkody, co zabezpieczy Cię przed ewentualnym obciążeniem kosztami naprawy przy zwrocie towaru.

 

2. Podaj nam poprawne i kompletne dane

Aby proces zwrotu przebiegł sprawnie i przyjemnie, pamiętaj by przekazać komplet danych. Pozwoli to skrócić czas oczekiwania na zwrot środków, oraz uprości komunikację. Podstawą jest oczywiście uzupełniony formularz, a przy każdej formie komunikacji warto na początku podać następujące dane:

Imię i Nazwisko
Numer faktury / zamówienia

 

3. Poinformuj nas o chęci zwrotu

By zwrot nastąpił sprawnie, wyślij do nas e-mail na adres kontakt@agdslawek.pl z informacją, że rezygnujesz z zamówienia i odeślesz zakupiony produkt.

 

4. Dobrze zabezpiecz produkt i dowód zakupu

Odsyłając produkt zabezpiecz go starannie, by podczas transportu nie uległ uszkodzeniu. W przypadku stwierdzenia zniszczeń, możemy pomniejszyć wartość zwrotu. Zadbaj o zabezpieczenie paczki np. folią bąbelkową i widoczne jej zaadresowanie. Dla Twojego bezpieczeństwa możesz zachować kopię rachunku, oryginalny dowód zakupu odeślij wraz z produktem.

 

5. Załącz formularz zwrotu i podaj numer konta

Pamiętaj, by w odsyłanej paczce znalazł się wypełniony formularz zwrotu, z podanym numerem konta, na który mamy zwrócić środki.

W przypadku stwierdzenia przez nasz magazyn, że zwrócony sprzęt jest pełnowartościowy i nie ma do niego żadnych zastrzeżeń otrzymasz środki w ciągu 14 dni od dnia przyjęcia przez nas produktu na numer konta podany w formularzu.

Zgodnie z art. 38 pkt. 5 ustawy o prawach konsumenta „Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu”


W przypadku pojawienia się pytań dotyczących zwortu towaru napisz do nas na adres  kontakt@agdslawek.pl.

 

Pliki do pobrania:

 

Załącznik nr 1 do Regulaminu - FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY